De nieuwe lantaarnpaal laadpaal in Arnhem

De nieuwe lantaarnpaal laadpaal in Arnhem

Bewoners van een nieuwbouwhuis in Arnhem kunnen profiteren van een "laadlantaarn": een lantaarnpaal met aansluitpunt om je elektrische auto op te laden. De gemeente heeft een half miljoen euro vrijgemaakt om nieuwbouwwijken van deze lantaarnpalen te voorzien.

 

De nieuwe openbare laadpaal: laadlantaarn

De vraag naar openbare laadpalen stijgt met de dag, steeds meer elektrische auto’s en daarom steeds minder plek bij een openbare laadpaal. De lantaarnpaal is al jaren opgenomen in het straatbeeld van Nederland. De Deze lantaarnpaal maakt van twee functies één object, onopvallend, functioneel en passend bij het huidige straatbeeld.
Alle nieuwbouwwijken in Arnhem krijgen standaard een laadlantaarn in de wijk, om te beginnen start de gemeente met het plaatsen van 150 laad-lantaarnpalen. Elke paal heeft twee aansluitingen, 150 stuks is dus goed voor minstens 300 elektrische auto’s.

Het voordeel voor bewoners is dat ze gelijk kunnen inpluggen met hun laadkabel. Zij hoeven dus geen aanvraag meer te doen bij de gemeente voor een openbare laadpaal in de buurt. Ook andere gemeentes zullen volgen, zo loopt er in Eindhoven een soortgelijk project en zullen meerdere nieuwbouwwijken volgen.

Laadtarieven vergelijken

Laadlantaarn of een laadpaal thuis?

De laadlantaarn wordt geheel “gratis” wordt geplaatst, als bewoner hoef je daar alleen je auto aan in te pluggen. Wel laadt je tegen een openbaar laadtarief, op den duur is dat altijd een stuk duurder dan het laden op een eigen laadpaal thuis.

Bij een laadpaal thuis betaal je rond de € 0,20 per kWh, wat bij een openbare laadpaal vaak al €0,35 per kWh is. Dat maakt op een langere termijn een eigen laadstation goedkoper dan een openbare laadpaal. Dit is wel een investering voor de lange termijn, er moet namelijk eerst geïnvesteerd worden in een laadpaal en installatie voor je kunt profiteren van het laagste laadtarief.